2012 m. spalio 22 d., pirmadienis

Nerealus tiramisu tortas ir seimo rinkimai

Nežinau nuo ko pradėti. Gal nuo torto, nes rinkimų rezultatai manęs žiauriai netenkina. Tai štai, torto receptą radau pas aguonėlę. Beskaitydama jos blogą radau greitai paruošiamo ir skaniai skambančio torto receptą. Nusprendžiau jį kepti, nes kaimynus užsikvietėm į svečius. Tortas buvo labai labai skanus, sekmadienį su vyru laukdami seimo rinkimų rezultatų išlaižėm paskutinius trupinėlius iš lėkštės.


Šeštadienį buvo atėję kaimynai į svečius tai pasėdėjom, paplepėjom, sumetėm stalo žaidimą, pažiūrėjom prancūzų filmą " Un bonheur n'arrive jamais seul" gal verstųsi "Laimė viena neateina". Filmas apie meilę, bet man pasirodė per daug holivudiškas. Paskui dar su vyru bandėm pažiūrėti miuziklą "Hair", kurį su Jorūne ir Povilu žiūrėjome praeitais metais Brodvėjuje.
Tą kartą Niujorke buvom labai sužavėti aktoriais, kokie jie talentingi, šitaip šokti, dainuoti. Kaip jie turi būti fiziškai pasiruošę. O po spektaklio dar buvom  liudininkai homoseksulių porų tuoktuvėse, nes tada Niujorko valstijoje įsigaliojo leidimas jiems tuoktis.
Bet šeštadienį beklausydami miuziklo dainų apie laisvę, marihuaną, kokainą ir t.t. užmigom ant savo sofutės.
Sekmadienį atlikdami pilietinę pareigą ėjome balsuoti. Kiek pas mus partijų? Kažkoks košmaras. Gerai tik tiek, kad nesunku išsirinkti, nes praktiškai visus išbrauki atmetimo būdu ir tada lieka tik kelios partijos iš kurių gali rinktis. Tada pasiskaitai jų programas ir jau aišku už ką balsuosi. Na, dabar laukiam antro etapo, žiūrėsim gal bus geriau.

Tiramisu tortas

Biskvitui
 3 kiaušiniai
 90 g cukraus
 šiek tiek druskos
 1 a.š. vanilinio cukraus
 50 g miltų
 40 g krakmolo
 1/2 pak. šokoladinio pudingo miltelių (20g)
 1/2 a.š. kepimo miltelių
           
Kremui:
500 g mascarponės
30 g cukraus
1  v.š. vanilinio cukraus
amaretto likerio (aš neturėjau tai pyliau romo)
100 ml grietinėlės
 1 nubraukto v.š. grietinėlės standiklio
               
Sulaistymui
stiprios kavos su romu ar amaretu.

Orkaitę įkaitinti iki 190°.
Kiaušinius atsiskirti. Baltymus su žiupsneliu druskos išplakti iki standumo. Palaipsniui berti cukrų ir plakti, kol masė pradės blizgėti. Toliau plakant sudėti po vieną kiaušinio trynius. Miltus susimaišyti su pudingo milteliais, krakmolu bei kepimo milteliais ir įsijoti į kiaušinių masę. Tada atsargiai išmaišyti viską. Sukrėsti į kepimo formą ir kepti ~30 min. Leisti ataušti.

Mascarponę išsukti su cukrumi ir vaniliniu cukrumi, kol cukraus beveik nesijaus. 
Grietinėlę išplakti su standikliu iki standumo. Tada sujungti atsargiai abi mases, paskaninti amaretu ar romu.
Biskvitą persipjauti į tris dalis.
Nežinau ar mano peiliai siaubingai nepjauna (tikriausiai TAIP), bet biskvitą iškepus buvo sunku supjaustyti.
Apatinį biskvitą užtenka sulaistyti tik iš vienos pusės, likusius geriausiai iš abiejų. O aš kadangi norėjau vaišinti svečius po kokios valandos, tai sulaistymui kavos negailėjau. Pertepti sluoksnius gauta mascarponės mase ir padėti į šaldytuvą. Tortą papuošti ir skanauti. 

2012 m. rugsėjo 30 d., sekmadienis

Kauno senamiesčio kiemai ir rytinė kava

Šeštadieniais mėgstu nueiti į turgelį. Šį kartą važiavau į turgelį prie Kauno pilies, nes labai norėjau nusipirkti ožkų pieno sūrio, bet neradau. Pirkau tik bulvyčių ir morkyčių, tiesa dar šimtalapio gabaliuką, o paskui su Kristina išgėrėme kavos Daukšos gatvėje Espress way kavinukėje.


Išgėrus kavos ėjom pasižiūrėti kaip atrodo senamiesčio kiemai. Visada juk vaikštome pagrindinėmis gatvėmis ir nežinome kaip atrodo kiemai.O jie įvairūs: ir patvarkyti ir labai apleisti.
































2012 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis

Magnolijos vaniliniai keksiukai draugės vestuvėm

Visai nesenai ištekėjo mano draugė ir kolegė Lina už savo išrinktojo beždžioniuko (čia jie taip vienas kitą vadina). Kaip ji planavo tas vestuves, kiek visokiausių smulkmenėlių apgalvojo: pakvietimai į vestuves, pamergių suknelės, žvakidės, vazos ir t.t., kad tik viskas būtų gražu, estetiška ir jai miela. Su pamergių suknelėmis kiek vargo buvo. Linutė labai norėjo, kad vyrautų balintos kavos spalva vestuvėse ir ieškojo tokių suknelių. Perėjo nuomas, bet aišku nieko nerado, tada viena draugė pasiūlė siūti, tai mergičkos taip ir padarė. Kažkur Vilniuje nusipirko nebrangiai medžiagos, o paskui jau siuvosi. Turiu pasakyt, kad išėjo viskas šauniai.



Labai skeptiškai buvau nusiteikus prieš bažnyčią kurioje jie tuokėsi. Jau nekalbant apie kunigą, kuris yra tikras pinigų kaulintojas. Atėjus užsiregistruoti savo pasirinktai dienai pasako: 50 lt už gėles bažnyčioje (Linutės pastebėjimas po to kai pamatė nuotraukas: oi gėlės baisokos), 50 lt jei nori, kad vargonininkas pagrotų, 100 lt už dokumentų sutvarkymą, o vestuvių dieną dar "aukelė" kiek gali jaunieji. Tada greitai išporina, kad žiemą už šildymą mokėjo labai labai daug litų ir, kad "aukelei" jokių "stafkių" nėra). Teko ir daugiau girdėti iš kitų draugų kai kunigui nepakako pinigų, kuriuos aukojo krikšto tėvai po krikštynų sakramento, tai jis sakė, kad turi švęsti ne tik krikštatėviai, bet ir visi kiti ir taip privertė dar senelius atverti pinigines. Na, bet už tas "aukeles" jis tikrai stengėsi kuo gražiau atlikti savo pareigas. Žodžiu, atsižvelgiant į mano priešišką nusiteikimą, ceremonija buvo graži:))
Na, o savo Linutei iškepiau vanilinių keksiukų pagal žymios Niujorko kepyklos Magnolia receptą. Kremą dariau pagal save, iš to kas buvo šaldytuve.






Keksiukai:

2 3/4 puodelių miltų
2 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
1 puodelis (200 g) minkšto sviesto
1 puodelis cukraus (recepte nurodyti 2 puodeliai, bet man per saldu)
4 dideli kiaušiniai, kambario temperatūros
1 puodelis pieno
1 arbatinis šaukštelis vanilės ekstrakto

Kremui

200 g tepamo sūrelio (cream chesse)
50 g sviesto
2 puodeliai cukraus pudros (bet dar žiūriu ir kokia konsistencija kremo būna. Jei noriu tirštesnio dedu daugiau cukraus pudros).

Orkaitę įkaitinti iki 180 C.
Į keksiukų skardą sudėti popierėlius.
Į dubenį supilti miltus ir kepimo miltelius. Kitame inde su mikseriu ar šaukštu išsukti sviestą, supilti cukrų ir dar plakti apie 3 minutes. Po vieną dėti kiaušinius ir gerai išsukti po kiekvieno kiaušinio įdėjimo. Paskui per tris kartus supilti miltus vis įpilant pieno ir vanilės. Čia mikserio jau nenaudojau. Su mediniu šaukštu gražiai maišyti kol tešloje nelieka gumulėlių. Tešlą pilti į sudėtus formoje keksiukų popierėlius, užpildant 3/4 formelės. Kepti 25-30 minučių.
Iškepus keksiukam juos su skarda padėti atvėsti 15 minučių. Paskui išimti iš formos ir palikti visiškai atvėsti.

Toliau dariau kremą. Sviestą išsukam su tepamu sūriu, tada pilam cukraus pudrą ir išsukam iki vientisos masės.
Ant atvėsusių keksiukų tepiau kremą ir dėjau po avietę. Viską dariau šviesos greičiu per pietų pertrauką, tai kai kurie keksiukai nebuvo gerai atvėsę ir kremas nuo jų tekėjo pašilęs. Bet buvo labai labai skanu.




2012 m. rugsėjo 4 d., antradienis

Sluoksniuotos tešlos cukinijų pyragėliai

Vasara yra jėga tik gaila, kad visada greitai praeina. Labai mėgstu visokius daržonių troškinius ar tartas. Šį kartą kepiau sluoksniuotos tešlos pyragėlius su cukinijom. Šeštadieniais jei sugebu atsikelti anksčiau nei išsiskirsto turgaus prekeiviai, einu pirkti skanios naminės duonos ir daržovių. 


Turiu pasakyti, kad mobilūs turgeliai kurie atsirado prieš kelis metus man labai patinka. Praeitą šeštadienį pirkau patisonų, panašių į ateivių skraidančias lėkštes. Dar pirkau kalafijorą, o cukinijų gavau iš savo gerojo uošvio Gedimino. Na ir grįžus namo kepiau cukinijų pyragėlius:)



Sluoksniuotos tešlos cukinijų pyragėliai

Įdarui
2 morkos
1 svogūnas
1 didelė arba 2 mažesnės cukinijos
patisoniukas vienas kitas
kalafijoro
100 g grietinėlės
druskos
juodųjų pipirų
aliejaus
100 g kietojo sūrio (džiugo ar parmezano)

Tešlai
400 g šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos

Atšildyti tešlą. Orkaitę įkaitinti iki 200 C. Morkas supjaustyti strypeliais ar sutarkuoti. Svogūnus supjaustyti kubeliais ir kartu su morkomis  patroškinti keptuvėje. Cukinijas supjaustyti strypeliais ir dėti į keptuvę pas morkas ir svogūnus. Dar įdėjau patisono ir kalafijoro. Galima dėti kokias tik norite daržoves. Viską patroškinti uždengus dangčiu kol suminkštėja visos daržovės tada supilti grietinėlę. Dar patroškinti kol grietinėlė ims burbuliuoti, dėti druskos, pipirų ir išjungti viryklę.
Šaltytą tešlą iškočioti ant miltuoto paviršiaus susipjaustyti į norimo dydžio kvadratėlius. Į kepimo skardą įtiesti kepimo popieriaus, ant jo išdėlioti tešlos gabalėlius, į jų vidury dėti daržovių troškinį, užberti sūrio, užlekti tešlos kampučius ir šauti į orkaitę.Kepti apie 20 min.
Skanaus:)


2012 m. rugpjūčio 29 d., trečiadienis

Pyragas su cukinijom ir ricotta

Prieš kelias dienas labai norėjau išsikepti kokį skanų pyragą su cukinijom, visagalis google surado Zucchini and ricotta galette . Norėčiau receptu pasidalinti ir su visais mėgstančiais tokius daržovių pyragus. Dabar namuose dar daug viskiausių paprikų tai reikės galvoti kur jas panaudot:)
Nuotraukos mano pyrago nėra labai geros, nes kaip visada kepiau vakare, o paskui brolienė laikė iškėlus į viršų lėkštę, kad tik apšvietimas būtų geresnis, bet aišku jis mums nesigavo, bet svarbu, kad pyragas skanus buvo. Kitą kartą sakiau kepsim kokiam pasisėdėjimui su draugais ir tikriausiai labai tiks prie balto vyno taurės.


Pyragas su cukinijom ir ricotta

Tešlai
1 1/4 puodelio (160g) miltų palaikytų šaldymo kameroje 30 min.
1/4 šaukštelio druskos
 8 šaukštai (100 g) sviesto
1/4 puodelio (70g) grietinės
1/4 puodelio šalto vandens

Įdarui
1 didelė arba 2 mažos cukinijos
1 šaukštas alyvuogių aliejaus
1 skiltelė česnako
1/2 puodelio rikotos sūrio
1/2 puodelio parmezano sūrio
1/4 puodelio tarkuotos motzarelos
baziliko lapelių

Glazūrai
1 kiaušinio trynys

Dideliam inde sumaišome miltus, druską. Sviestą aš sutarkavau burokine tarka į miltus ir rankomis minkiau kol gavosi maži gumuliukai. Mažame bliūdelyje sumaišome vandenį ir grietinę, tada supilame į miltų ir sviesto mišinį ir minkome tešlą. Nereikia persistengti minkant. Suformavus tešlos gumuliuką, uždengti jį plėvele ir palaikyti šaldytuve vieną valandą.

Cukiniją supjaustyti nestorais griežinėliais ir išdėlioti ją ant popierinio rankšluosčio, pabarstyti druska ir palikti pusvalandžiui. Mažame dubenėlyje įpilti aliejų, įspaust česnaką ir atidėti į šalį. Kitame inde sumaišyti sūrius, įpilti šiek tiek aliejaus ir aš dar įdėjau labai nedaug džiovintų pomidorų užtepėlės nors recepte nebuvo nurodyta. Įberti šiek tiek druskos ir pipirų.

Orkaitę įkaitinti iki 200 C. Ant miltuoto paviršiaus iškočioti tešlą. Į kepimo indą įdėti sviestinio popieriaus, kad būtų lengviau išimti iškepusį pyragą. Tešlą iškočioti didesnio skersmens nei indas, kad būtų galima kraštus dar užlengti. Tešlą kloti į indą, ant tešlos sudėti sūrio masę ir vienodai paskirstyti. Tada gražiai sudėti cukinijos griežinėlius, užlenkti tešlos kraštus į vidų ir cukinijas pašlakstyti aliejum. Tešlos kraštelius patepti trynio plakiniu ir dėti kepti apie 30-40 min kol kraštai atrodys rudi ir pakilę. Iškepus pabarstyti paplėšytais baziliko lapeliais ir palikti 5 min. O paskui jau vaišintis:))) 




2012 m. liepos 4 d., trečiadienis

Agurkų salotos iš viešnagės Vengrijoje

Gegužės mėnesio pradžioje labai netikėtai ir staiga reikėjo išvykti į konferenciją Vengrijoje. Turiu pripažint, kad strioko šiek tiek buvo. Į konferenciją turėjo vykti mano kolega, bet jį užpuolė šienligė su visais savo "malonumais", tad teko greitai keisti bilietą ir vykti man. Aplankyti ir kažką naujo sužinoti man visada patiko tad ir šį kartą domėjausi vengrų tradiciniais patiekalais bei nelabai su maistu susijusiais klausimais, tokiais kaip biodujų gamyba, šiukšlių rūšiavimas ir komposto gamyba:)))
Atvykau viena diena anksčiau nei prasidėjo konferencija, nes Lietuvoje vis dar trūksta skrydžių į Europos miestus ir daugelis jų yra netiesioginiai. Apsistojau Godolo miestelyje, dydžiu jis panašus gal į kokius Kėdainius. Pirmoji mano vakarienė buvo Pita arba dar vadinama GYROS.Vieta, kurioje pirkau ypatingai gerai neatrodė, bet visada stengiuosi eit ten kur būriuojasi daugiausiai vietiniai, o čia taip ir buvo.

Vakarienė buvo skani gal kiek aštroka, bet man patiko.
Vėliau ėjau prigulti saldžiam nakties miegeliui, bet labai saldus jis man tą naktį nepasirodė, nes kambarys buvo viršutiniame aukšte be kondicionavimo sistemų ir siaubingai karštas. Neištvėrus kambaryje, čiužinį išsitempiau į balkoną ir jame miegojau klausydama žiogelių grojimo ir uosdama kalnų gaivą.
Kitą rytą dar turėjau laiko iki susitikimo su konferencijos dalyviais tai traukinuku nuriedėjau iki Budapešto, čia šokau į tą dviejų aukštų autobusą, kuris veža pro žymiausias miesto vietas ir per kokias tris valandas pamčiau šiek tiek įžymių miesto vietų.



Dienelei einant vakarop važiavau vėl atgal į Godolo, nes čia jau rinkosi dalyviai. Profesorius Fuleky pasikvietė visus vakarienės į nedidelę kavinukę netoli universiteto. Pasakė, kad vakarienei gausime tradicinį vengrišką patiekalą, o paskui ir desertą. Tai tas pirmasis arba tiksliau sakant karštasis patiekalas buvo vištiena raudoname padaže ir leistinukai (tokius aš vaikam į sriubą dedu)  bei daržovės.
Buvo labai skanu, bet nenustebino, o dar labiau nenustebino desertas tai, kad net nufotografuoti pamiršau. Pažadėtas tradicinis desertas buvo lietiniai su varške lygiai tokie patys kokius mes kepame namie tik užpilti šokoladu. Ir kitas dienas valgyti patiekalai man nebuvo nauji. Tokie kaip mėsa ir ryžiais įdarytos paprikos ir desertui vėl lietiniai tik šį kartą su varške ir graikiškais riešutais. Tiesa, buvau pamiršus sultinį su kepenėlėmis. Jis buvo skanus ir dar iš pradžių kurį laiką nesupratome ką valgome, nes buvo panašu, kad sultiny plaukia mėsos kukuliukai, o pasirodo ten buvo kepenėlės maltos ir sumaišytos su miltais bei išvirtos sultinyje.
Labiausiai man patiko agurkų salotos kurių receptą ir noriu parašyti. Jas ruošiau jau kelis kartus.

Agurkų salotos

5 trumpavaisiai agurkai
1/2 šaukštelio druskos
1 šaukštas cukraus
1 šaukštas acto

Agurkus sutarkuoju plonais griežinėliais, pabarstau druska ir padedu kokiai valandai pastovėti, kad išsiskirtų vanduo iš agurkų. Po valandos nupilu visą skystį ir užpilu acto ir cukraus mišinį. Tada dedu į šaldytuvą kokiom dviem valandom. Po dviejų valandų jau galima valgyt,  jie būna tokie trąškūs ir skanūs.
Dar galima dėti ir česnako.Vengrijoje tokius valgiau, bet pati dar nebandžiau daryti.

Acto, cukraus ir druskos kiekius žinoma gali kiekvienas koreguotis pagal save.


Kam dar įdomu altiekų rūšiavimas ir biodujų gamyba galite pažiūrėti žemiau esančias nuotraukas:)))
Kompostinė žemė pagaminta iš gyventojų surinktų sodo atliekų (nupjauta veja, medžių šakutės)

Biodujų jėgainė
Tai kas lieka po biodujų gamybos proceso