Jau gruodis, bet visi dar turi rudeninio moliūgo ir aš vėl kepu pyragus, keksiukus ir visus vaišinu. Tešlos receptas vis tas pats tik pridedu kokių priedų. Šį kartą į pyragą pateko nutela ir senai šaldytuve užsigulėjęs rududu. Pyrago skonį vertino vyras, mama ir jos kolegė. Moterims patiko, o vyras raukė nosį. Sakė, kad mano ir jo skoniai skiriasi:) Bet taip ir yra. Jam labai skanu virtos pieniškos dešrelės su virtais ryžiais ir pomidorų padažu. O man tai fui fui kaip neskanu tokie dalykai.
Dideliam dubenyje sumaišyti kiaušinius, cukrų, aliejų, pieną, moliūgų tyrę. Kitame inde sumaišyti miltus, sodą, cinamoną, imbierą. Sausus produktus supilti į šlapiuosius ir viską gerai išmaišyti, kad neliktų miltų gumuliukų.
Į kepimo formą įtiesti sviestinio popieriaus, kad lengviau būtų išimti iškepusį pyragą. Pusę tešlos supilti į kepimo formą ir ant viršaus po šaukštelį dėti rududu ir nutelą. Užpilti likusią tešlos dalį ant viršaus, kad paslėptų rududu ir nutelą.
Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių temperatūros. Pašauti pyragą ir kepti apie 50-60 minučių.
Vieną dieną tėvų namuose pamačiau gulintį Valstiečių laikraštį su receptais. Permečiau visus akimis ir šis man patiko labiausiai. Toks paprastas ir skanus.
Tešlai:
200 ar 250 g miltų (man 200 g atrodė per mažai)
150 g sviesto
1 šaukštelis kepimo miltelių
100 g cukraus
1 kiaušinis
Varškės masei:
500 g varškės
100 g cukraus
2 kiaušiniai
100 g grietinės
300 g šilauogių
Miltus sumaišyti su kepimo milteliais, sudėti kubeliais supjaustytą sviestą, įmušti kiaušinį ir supilti cukrų. Viską aš maišau virtuviniame kombaine. Miltų man pasirodė per mažai, tai įdėjau 250 g. Užminkytą tešlą įvynioti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą.
Varškę gerai sutrinti maisto smulkintuvu. Išmaišyti su cukrumi, kiaušiniais ir grietine.
Kepimo formoje įtiesti sviestinio popieriaus. Ant jo dėti tešlą išimtą iš šaldytuvo ir suformuoti pyrago dugną. Tuomet supilti varškės masę, suberti uogas. Pyragą dėti į įkaitintą 180 laipsnių orkaitę ir kepti 35-40 minučių.
Prieš kelias dienas labai norėjau kepti persikų pyragą. Po darbo sustojau parduotuvėje, nusipirkau persikų ir grįžau su įkvėpimu kepti. Bet kol aš paplepėjau su Kurausko Lina ir labai garsiai krizenau į ragelį (nes Lina yra be galo linksmas žmogus) mano chebrytė suvalgė visus persikus. Kadangi optimizmas kepimui dar nebuvo išgaravęs, o namuose buvo juodo šokolado ir daug sviesto, tai persimečiau ant sausainių gamybos. Tešlą pasidariau iš vakaro, o sausainius kepiau ryte prieš darbą. Namai labai skaniai nuo jų pakvipo ir aišku man baisiai norėjos paragauti, nes pagal šį receptą kepiau pirmą kartą. Ir ką jūs manot, iš nekantrumo kandau karštą sausainį, dar karštesnė nutela nutryško ant mano smakro nudegindama dalį odos. Iš pradžių net nepagalvojau, kad bus taip stipriai nupylinguota oda:) Priėjau prie veidrodžio, ogi žiūūū odos nėra ir tik gražus raudonas plėmas. Rytoj turbūt bus puikus šašas:)
Sausainiai labai LABAI skanūs tik nevalgykit karštų ir nekepkit per ilgai. Mano antra pašauta skarda kepė ilgesnį laiką ir gavosi per kieti.
150 g Nutellos
200 g sviesto
2 1/4 puodelių miltų
1 1/4šaukštelių sodos
1 šaukštelis druskos
1 puodelis rudo cukraus
2 dideli kiaušiniai
2 šaukšteliai vanilės ekstrakto
100 g juodo šokolado gabaliukų
Ant sviestinio popieriaus išdėliojau po šaukštelį nutelos ir įdėjau į kamerą, kad sušaltų į kietus kamuoliukus.
Sviestą ištirpinti keptuvėje ir dar pakaitinti kol pakvips riešutais (nežinau ar man ten riešutais kvepėjo, bet kvepėjo skaniai). Perpilti į dubenį ir atidėti į šalį, kad atvėstų iki kambario temperatūros.
Kitame inde sumaišyti miltus, sodą ir druską.
Į dubenį su sviestu supilti cukrų,paplaktus kiaušinius ir vanilės ekstraktą. Sausus produktus supilti į sviesto mišinį ir viską gerai išmaišyti, supilti šokolado gabaliukus. Tešlą vynioti į maistinę plėvelę ir dėti bent pusvalandžiui į šaldytuvą.
Išėmus iš šaldytuvo tešlą formuoti rutuliukus paskui iš jų formuoti blynelius. Ant vieno dėti sušalusią į rutuliuką nutelą, kitu blyneliu užkloti ir suformuoti sausainį šiek tiek apvalų.
Į skardą man tilpo gal 11 sausainių.
Sausainius dėti kepti į įkaitintą orkaitę iki 175 laipsnių. Kepti 10-15 minučių, o gal ir 20 minučių.
Skanaus.
Vasara.Atostogos.Braškės.Jėga. Savo blogą jau kuris laikas visai apleidau. Žadu pasitaisyti ir kol dar vasara nesibaigė iš visų jos teikiamų gėrybių gaminti ir dalintis su tais kas skaitot:)
Šiandien turgelyje nusipirkau braškių ir grįžus namo, kaip sakytų mano draugė (Žičkaus Lina), "sulebiadinau" desertą. Jį dariau antrą kartą. Pirmą kartą naudojau sausainius (damų pirštelius), kurie naudojami tiramisu desertui, o šį kartą "į trasą ėjo" lietuviški Gaidelio sausainiai.
Braškių ir maskarponės sūrio desertas
(iš Beatos knygos "Metai Beatos virtuvėje)
400 g braškių
50 g cukraus
250 g maskarponės sūrio
120 g Gaidelio sausainių
Sausainius su virtuviniu kombainu ar maisto smulkintuvu sutrupinti iki trupinių ir atidėti į šalį.
Braškes su cukrumi maisto smulkintuvu sutrinti iki tyrelės. Kitame dubenyje maskarponę su dviem trečdaliais trintų braškių mikseriu išplakti iki vientisos masės.
Kai jau viskas paruošta sluoksniuojame desertą. Aš naudojau stiklines ir kitokius turimus indelius.
Į indelį pilame šaukštelį ar du sausainių trupinių ant viršaus maskarponės kremą ir užbaigiame trintomis braškėmis. Jei indeliai aukštesni, tai darome dar vieną aukštą ta pačia tvarka: sausainiai, kremas, trintos braškės.
Desertus dedame į šaldytuvą atšaldyti. Tiesa, aš neišlaukiau kol atšals ir vieną, kuris man atrodė ne toks gražus:) suvalgiau iš karto.
Nors jau sausio vidurys, bet papasakosiu apie mūsų Naujų metų desertą. Naujų metų išvakarių "puotai" (žiauriai didelė puota, keturi vaikai ir keturi suaugę) norėjau iškepti kokį nors tortą. Prieš kokią savaitę iki švenčių, pamačiau pas Aušrą išgirtą tortą "Juodasis miškas". Paskaičiau receptą, apsiklausiau dar kelis kartus Aušros ką daryti, kad biskvitą kepant, kalnas neiškiltų (pasirodo tam įtakos turi kepimo forma). Dar sugebėjau skaitydama jos įrašą nepastebėti kokioje formoje ji kepė. Tai Aušra būdama supratinga tokiems žiopliams:) kaip aš, atsiuntė nuorodą kur aiškiai buvo parašyta kvadratinė forma 23x33 cm. Aš kepiau 19x26 cm. Kepant biskvitą aišku kalnelis man iškilo, bet aš jį čmaukšt ir nupjoviau kai biskvitas buvo visai atšalęs. Kol pastarasis kepė, išsiviriau vyšnių uogienę ir susiplakiau kremą. O kol biskvitas vėso, pasidariau šokoladinį glaistą. Man besisukiojant virtuvėje, kad smagiau būtų dažniausiai groja kokia nors muzika. Aišku labai priklauso nuo nuotaikos. Tada klausiau kizombos ir trypiau kiek išėjo į taktą:))
O kai norisi kažko lyriškesnio klausau Pablo Alboran.
Kaži kaip bešokant, tą tortą ir iškepiau. Suteptą laikiau balkone per naktį. Tiesa, man išėjo du tokie tortai, todėl vieną atidaviau tėvams. Kai nusiunčiau torto nuotrauką broliukui,Poviliukui, tai jis sakė: ooooo kokia dekoruota silikatinė plyta:)
Na, o tolesnė silikatinės plytos istorija buvo tokia. Ją nusinešėme pas Eglę, nes ten šventėme Naujų metų sutikimą ir padėjome į balkoną. Kai jau fejerverkai buvo iššaudyti, o bengališkos ugnelės sudegintos atėjo laikas ragauti desertą, užėjau į balkoną, o ten žulikas Mobis ėda mano keptą tortą:)) Gerai, kad nespėjo viso patvarkyti. Teko nupjaustyti kraštus, todėl torto gražų pjūvį galite pamatyti tik pas Aušrą arba Astą tinklaraščiuose:) Tačiau nepaisant visų nesklandumų, torto užteko visiems ir jis buvo tikrai labai skanus.
Žulikas Mobis
Prieš kokią savaitę gavau nuo savo draugės Kristinos velnių, kad receptus nurodau puodeliais ir ne visada gramais. Stengsiuosi pasitaisyti ir šio torto visus produktus nurodysiu gramais:)
Šokoladinis tortas su vyšniomis ir maskarpone
Biskvitui:
2 puodeliai (330 g) miltų
2 puodeliai (460 g) cukraus
1 puodelis 120 g tamsios nesaldintos kakavos
1 šaukštelis kepimo miltelių
1 šaukštelis sodos
1 šaukštelis druskos
2 kiaušiniai
1/2 puodelio (125 ml) aliejaus (alyvuogių netinka)
1 puodelis pieno (250 ml)
1 puodelis verdančio vandens (250 ml)
Šokoladiniam glajui:
1/3 puodelio 85 ml riebios grietinėlės
100 g tamsaus šokolado
15 g sviesto
1 šaukštas tamsaus romo (aš naudoju viskį Ballantine's)
Vyšnių įdarui:
400 g šviežių arba šaldytų vyšnių
4 šaukštai cukraus
1,5 šaukšto kukurūzų krakmolo
1 šaukštas romo (aš vėl naudoju viskį Ballantine's)
Maskarponės kremui:
500 g maskarponės sūrio
500 ml riebios grietinėlės
2/3 puodelio (95g) cukraus pudros
1. Biskvito kepimas. Orkaitę įkaitinkite iki 180°C temperatūros. Kepimo formą išklokite kepimo popieriumi ir popierių patepkite sviestu. 2. Dideliame dubenyje išsijokite miltus, kakavos miltelius, kepimo miltelius, sodą ir druską. Suberkite cukrų ir sumaišykite. 3. Kitame dubenyje elektriniu plaktuvu išplakite kiaušinius iki putų. Supilkite aliejų, pieną ir dar gerai viską išplakite. Lėtai plakant elektriniu plaktuvu, suberkite miltų mišinį ir išplakite iki vientisos masės. Toliau lėtai plakant, supilkite karštą vandenį. Išplakite iki vientisos masės. 4. Paruoštą tešlą supilkite į kepimo formą. Kepkite apie 60 minučių, kol biskvitas bus iškepęs. Ar iškepęs, patikrinkite mediniu pagaliuku. Įkištas ir ištrauktas iš biskvito jis turi būti švarus. 5. Iškepusį biskvitą atvėsinkite kepimo formoje. Tuomet išimkite, perkelkite ant grotelių ir visiškai atvėsinkite. 6. Atvėsus biskvitui nuimkite popierių, biskvitą padalinkite per pusę, kad gautumėte dvi plytas:) Tada biskvitus perpjaukite horizontaliai, kad gautumėte du arba tris torto lakštus. Aš dalinau į dvi dalis, bet kitą kartą dalinsiu taip, kad būtų trys lakštai.
1. Paruoškite šokoladinį glajų. Grietinėlę supilkite į vidutinio dydžio puodą. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies, kol kraštuose ims kilti pirmieji grietinėlės burbuliukai. Nuimkite nuo ugnies ir suberkite gabalėliais sulaužytą juodąjį šokoladą, sudėkite sviestą. Palikite kelioms minutėms pastovėti, kol šokoladas aptirps. 2.Tada su šaukštu gerai išmaišykite, kol gausite vientisos konsistencijos šokoladinį glajų. Supilkite tamsų romą ir dar kartą išmaišykite. 3. Paruoštu šokoladiniu glajumi aptepkite kiekvieno biskvito paviršių. Dėkite į šaldytuvą ar palikite pastovėti, kol šokoladas sustings.
1. Paruoškite vyšnių uogienę. Vyšnias sudėkite į vidutinio dydžio puodą. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies kol vyšnios pradės leisti savo sultis. 2. Suberkite cukrų ir maišant kaitinkite toliau, kol cukrus ištirps. 3. Į mažą dubenėlį nupilkite kelis šaukštus skysčio nuo vyšnių. Sudėkite į jį krakmolą ir gerai išmaišykite, kol neliks krakmolo gumulėlių. Supilkite ištirpintą krakmolą atgal į puodą su vyšniomis. 4. Užvirinkite vyšnių masę ir pavirkite dar minutę. Nuimkite nuo ugnies, supilkite tamsų romą ir gerai išmaišykite. 5. Palikite kambario temperatūroje, kol vyšnių įdaras visiškai atvės.
1. Paruoškite maskarponės kremą. Į dubenį sudėkite maskarponę ir supilkite grietinėlę. Plakite elektriniu plaktuvu, kol kremas pradės tirštėti. 2.Tuomet suberkite cukraus pudrą ir plakite toliau, kol gausite kremą. P.S. Kremas toks skanus, kad reikia pastangų susitvardymui, kad nesuvalgyti.
1. Silikatinės plytos surinkimas:) Pirmą šokoladu apteptą biskvitą dėkite ant didelės lėkštės ar padėklo. 2. Biskvitą aptepkite maskarponės kremu. Ant kremo paskleiskite vyšnių įdaro. Ant viršaus dėkite antrąjį biskvitą šokoladiniu glaistu į viršų. 3. Lygiai taip pat susluoksniuokite visus biskvitus, maskarponės kremą ir vyšnių įdarą. Paskutinį biskvitą aptepkite maskarponės kremu. 4. Šiek tiek maskarponės kremo pasilikite ir atidėkite į atskirą dubenėlį, uždenkite maistine plėvele ir laikykite šaldytuve. 5. Sukonstruotą tortą dėkite į šaldytuvą ir palaikykite per naktį.
6. Kitą dieną iš šaldytuvo išėmus tortą, kraštus palyginkite ir aptepkite likusiu maskarponės kremu. Skanaus.
Vieną dieną pamačiau prekybos centre bananų už labai gerą kainą, tai man aišku jų baisiai prisireikė. Nusipirkau tikėdamasi, kad vaikai valgys, bet finale niekas nevalgė, nes jau buvo gerai pernokę, o išmesti rankos nekilo. Ieškojau internete upside down bananų kekso, kad kuo daugiau galėčiau jų sunaudoti ir nieko nereikėtų mesti. Receptas, kurį išsirinkau buvo Caramel banana upside down bread. Ten viskas kuo aiškiausiai aprašyta ir iliustruota su daugybe nuotraukų. Keksas išėjo tikrai puikus. Skonį vertino keturi kompetetingi ekspertai:)
Kekso vertintojai Milda, Povilas ir Rita
Į kepimo formos dugną pyliau Farina cukraus ir demerara rudo cukraus. Tada ant viršaus uždėjau sviesto.
Karamelinis bananų keksas
1/2 puodelio (120 g) rudo cukraus
3 šaukštai sviesto
1-2 bananai
1 ir 1/2 puodelio (280 g) miltų
1/2 puodelio (120 g) balto cukraus
1 šaukštelis kepimo miltelių
1 šaukštelis sodos
1 šaukštelis cinamono
2 kiaušiniai
1 puodelis sutrintų bananų (du vidutinio dydžio bananai)
1/3 puodelio (75 ml) aliejaus
1/4 puodelio (50 ml) pieno (recepte nurodo kefyrą, bet aš neturėjau, tai naudojau pieną)
Į kepimo formą supilti rudą cukrų, ant jo išdėlioti sviesto gabaliukus ir dėti į orkaitę įkaitintą iki 160 laipsnių. Pakepti keturias minutes kol ištirps sviestas.
Išimti kepimo formą iš orkaitės ant patirpusio cukraus ir sviesto kloti bananus. Juos galima supjaustyti kaip norite. Aš pjausčiau per pusę, o paskui tas puseles dar pjoviau horizontaliai. Iš viso sunaudojau pusantro banano. Tada formą su cukrumi ir bananais atidėkite į šalį kol pasidarysite tešlą.
Sausus ingredientus: miltus, cukrų, kepimo miltelius, sodą, cinamoną sumaišykite viename inde. Kitame išplakite kiaušinius, aliejų, pieną ir sutrintus bananus. Į šį plakinį suberkite sausus sumaišytus produktus. Tešlą gerai išmaišykite ir pilkite į kepimo formą ant bananų. Keksą dėkite į įkaitintą orkaitę iki 180 laipsnių. Kepkite apie valandą gal kiek ilgiau. Geriausia tikrinti ar iškepė su mediniu pagaliuku. Smeikite į keksą ir ištraukite. Tada pažiūrėkite ar jis neapsivėlęs neiškepusia tešla.
Namai kepant buvo pakvipę labai labai skaniai ir šis keksas ar duona, nežinau kaip vadinti, yra tikrai puikaus skonio.
Mes kadangi keksą valgėme kitą dieną turėjome jį pašildyti virš verdančio arbatinuko, kad kiek patirptų rudas cukrus ir keksas apverstas lengvai iškristų iš formos.