2013 m. spalio 23 d., trečiadienis

Obuolių pyragas (amerikoniškai :)

Man visada labiau patiko obuolių pyragai tokie, kuriuos kepa JAV, o ne tokie kaip pas mus kur į tešlą sumetamos obuolių skiltelės. Tai aš visuomet kai noriu susirast kokį pyrago receptą, paieškoje įvedu "Double crust apple pie". Paskui ieškau tokio recepto po kuriuo būtų daugybė komentarų ir žinoma teigiamų. Tai šiais metais Food network  puslapyje radau šį receptą. Bandau skaičiuoti kiek kartų jau kepiau jį šį rudenį. Tikriausiai kokius šešis, o kadangi pas mamą obuolių dar daug. Tai kepsim ir kepsim:)

Obuolių pyragas
Įdarui
50 g sviesto
1 kg obuolių nuluptų ir supjaustytų skiltelėmis
1/2 puodelio (130 g) cukraus
1/2 šaukštelio cinamono
2 šaukštai šviežiai išspaustų citrinos sulčių
2 šaukštai krakmolo

Tešlai
200 g sviesto
2 ir 1/2 puodelio miltų (500 g)
1/4 šaukštelio kepimo miltelių
truputį druskos
1/3 puodelio šalto vandens

Miltus, kepimo miltelius, druską supilti į virtuvinį kombainą, prasukti kokį kartą, kad viskas susimaišytų. Supjausčius sviestą gabalėliais sudėti į miltus ir sukti kol miltai tampa panašūs į šlapius trupinius. Tuomet pilti šaltą vandenį kol besisukant kombainui tešla sušoks į vieną gumulą.Tešlą įsukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą kol  pasiruošime obuolius. 

Sviestą ištirpinti puode su storu dugnu, sudėti obuolių skilteles ir pakaitinti kokias 3-4 minutes kol obuoliai suminkštės, bet nepraras savo formos. Tuomet supilti cukrų ir cinamoną, galima dėti ir razinų, bet aš jų nemėgstu todėl ir nededu. Kitame indelyje sumaišyti citrinos sultis ir krakmolą ir užpilti ant obuolių. Galima krakmolo įdėt šiek tiek daugiau jei matysite, kad nuo obuolių atsirado nemažai skysčio. Puodą nuimti nuo viryklės ir nešti atšaldyti. Obuoliai turi visiškai atvėsti.

Kai obuoliai atvėsę imam tešlą iš šaldytuvo, padaliname į dvi dalis ir iškočiojame du apskritimus. Vieną dedame į kepimo formą išteptą sviestu. Jau išklotą tešlą kepimo formos dugne pabadome šakute, tuomet sukrečiame obuolius, vienodai paskirstome ir dedame kitą tešlos dalį ant obuolių. Šakute gražiai užspaudžiame šonus, o viduryje padarome kokius penkis įpjovimus, kad kepant galėtų garuoti drėgmė. Pyrago viršų patepti kiaušinio plakiniu, kad gražiau atrodytų ir dėti kepti į įkaitintą iki 180 laipsnių orkaitę. Pyragą kepti apie 40 minučių. Išimti iš orkaitės ir padėti atvėsti.

Skanaus.

2013 m. spalio 5 d., šeštadienis

Cukinijų, pomidorų ir pupelių salotos

Šios salotos man tai atradimas. Tokios paprastos, maistingos greitai pagaminamos ir labai skanios. Šią vasarą buvau užsukusi pas savo vaikystės draugę Liną su kuria kartu ėjom į darželį, paskui mokykloje trynėm suolus, po pamokų dar susibėgdavom. Dabar Lina yra dvejų šaunių berniukų mama ir moka labai skaniai gaminti. Šį kartą ji mane vaišino salotomis, kurių receptą išgirdo per Bilo (Žas'o) laidą.



1 cukinija
2-3 skiltelės česnako
aliejaus kepimui
300 g vyšninių pomidoriukų
1 indelis konservuotų pupelių
šviežio baziliko
raudono vyno acto
druskos
pipirų

Įkaitintoje keptuvėje ant aliejaus pakepti griežinėliais ar šiaudeliais supjaustytą cukiniją. Kartu su ja į keptuvę įmest ir česnako nenuluptas skilteles, bet patraiškytas peiliu, kad kepant pasklistų jų aromatas. Cukiniją pakept iš abiejų pusių, jei labai prisigers daug aliejaus, galima jas lėkštėje nusausinti ant popierinio rankšluosčio. Tada keptuvėje pakepti pomidoriukus. Į salotinę supilti nusunktas pupeles, ant jų dėti cukinijas ir pomidorus, papjaustyti baziliko lapelių ir pabarstyti ant viršaus. Tada šiek tiek druskos, pipirų ir pašlakstyti vyno actu. Aliejaus turbūt pakaks nuo keptų cukinijų. Ir jau galima valgyti. Skanios ir šiltos ir šaltos.